Haber

Eğitim Sen KHK Konularında Çalıştay Düzenledi

Eğitim Sen, 13-14 Temmuz 2023 tarihlerinde Genel Merkezlerinin konferans salonunda “KHK’lar ve Eğitim-Sen Mücadele Çalıştayı” düzenledi. Çalıştaya saygı duruşu ile kurulun oluşumu, Eğitim Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Nejla Şura ve KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in açılış konuşmaları ile başladı.

CHP Milletvekili Yüksel Taşkın ve Yeşil Sol Parti Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki’nin katıldığı çalıştayın ilk gününde TİS Genel Sekreteri Arzunur Şimşek ile Genel Merkez Avukatı Necmiye Şabbaz hukuki süreç, Mali İşler Genel Sekreteri Ahmet Karagöz ise mali süreç hakkında bilgi verdi. İlk gün çalışmaları, KHK ihracı ortak oturumu ve şube sunumları ile son buldu.

Çalıştayın İkinci Gününde Üniversite ve MEB İhracat Çalıştay Kümeleri Toplantıları Gerçekleştirdi

Üniversite ve MEB İhracat Çalıştayı Kümeleri “KHK Uygulamaları ile Eğitim Mücadelesi ve Siz”in İkinci Gününde Buluştu

Çalıştayın ikinci gününde; üniversite ve MEB ihraçlar çalıştay küme toplantıları yapıldı. Üniversite çalıştay kümesine 27. Dönem CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve Genel Başkan Prof. Dr. Nejla Heyeti de katıldı. Çalıştayın üçüncü oturumuna Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu online katılım sağladı.

Çalıştay, çalıştaylar sırasında oluşturulan raporların sunumu, bu raporlara ilişkin değerlendirmeler, sonuç bildirgesinin sunumu ve Genel Lider Nejla Kurulu’nun kapanış konuşması ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu